
Led Bulb - Plastic, Standard Size , Ultra-bright Illumination With 3500-4100k Color Temperature, Instant On, Eco-friendly Led Technology
Price: 42.48 INR / Unit
(36.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
95.00 INR / Number
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Light Color | Cool Day Light |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Color Temperature | 3500-4100 Kelvin (K) |
| Product Type | LED BULB |
| Material | Plastic |
| Base | B22 |
| Input Voltage | 220 Volt (V) |
| Application | Home, Office |
| Size | Standard |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 14 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 200.00 Gram |
| Pkg Box Length | 3.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Light Color | Cool Day Light |
| Brand Name | POWER LIGHT |
| Mop | 10 |
| MRP | 95.00 INR |
| Shipping Type | free |
| Price | 36.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 2.00 cm |
| Pkg Box Height | 3.00 cm |
| Color Temperature | 3500-4100 Kelvin (K) |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Number |
| Color | White |
| Product Unit | 10 Number |
| Price Type | fixed |
| Moq | 10 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 1000 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Overview
Key Features
AC Powered - No Extra Transformer
Energy-Efficient LED Technology
Long-Lasting Performance
Instant On - Full Brightness Immediately
Eco-Friendly Choice
Various Color Temperatures
Flicker-Free for Eye Comfort
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AUGPK3495B1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AUGPK3495B1ZP
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Jha
Address
G-80, Gupta Complex, Basement, Office No -101, Laxmi Nagar, Delhi, Delhi, 110092, India
led bulb lamp in Delhi
Report incorrect details





































