
Led Bulb - High Brightness, Premium Quality Materials | Innovative Technology, Cost-effective Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Lamp |
| Base Type | E27/E26 |
| Wattage | Range 5-15W |
| Lumens | Range 400-1200lm |
| Color Temperature | 2700-6500K |
| Lifespan | 25000 hours |
| Usage | Indoor/outdoor lighting, home, office, commercial use |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable design |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sevenseas Technosolutions Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Sevenseas Technosolutions Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. Alok Dixit
Address
No. 713-714, Plot No.07, Roots Tower, District Centre, Laxmi Nagar, Delhi, Delhi, 110092, India
led bulb lamp in Delhi
Report incorrect details






































