
Led Bulb - Energy Efficient, Long Lasting Illumination | Eco-friendly Components, Versatile Design
Price: 100.80 INR
(90.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
40
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Wattage | 7W |
| Voltage | 220V |
| Base type | Bayonet |
| Lumens | 600lm |
| Color temperature | 6500k |
| Dimensions | 60mm |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Price | 90.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 12% |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Moq | 40 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 40 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 200 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 40 |
| Minimum Ordered Packs | 40 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kothari Sales Agency has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Lamps & Lampshades in bulk from Kothari Sales Agency at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
1985
GST NO
24AASFK0908M1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AASFK0908M1Z0
Jamnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Ashok Dhirubhai Kothari
Address
Manu Market, bedi gate, Dist Jamnagar, Gujarat, 361001, India
Report incorrect details































