
Led Bulb By Sunshine Led Lighting Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Wattage | 8W |
| Voltage | 220V |
| Base Type | E27 |
| Lumens | 800lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Dimensions | 60mm x 120mm |
| Features | High Durability, Robust Structure, Easy Maintenance, Fine Finish, Energy Efficient, Long Lifespan, Bright Light |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD) |
| Delivery Time | 11 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | safe and clean packaging |
Product Overview
Key Features
Feature : High Durability, Robust Structure, Easy Maintenance, Fine Finish.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunshine Led Lighting Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Sunshine Led Lighting Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Abbas Hirani
Address
Bibi Talav Char Rasta, Main Road, Station Road, Vatva, Near GIDC Road, Ahmedabad, Gujarat, 382440, India
led bulbs in Ahmedabad
Report incorrect details









































