
Led Bulb - High Efficiency, Robust Design With Longer Lifespan | Low Power Consumption, High Illuminating Intensity, Premium Quality Packaging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 10cm dia |
| Wattage | 5W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 400lm |
| Lifespan | 25000 hours |
| Base | E27 |
| Features | High efficiency, Longer life, Robust design, Low power, Bright light |
Product Overview
Key Features
Features:
Robust design
High efficiency
Longer life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Future industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Future industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Fatehabad, Haryana
Proprietor
Mr. Parveen Chawla
Address
Ward No-05, Lajpat Park, Fatehabad, Haryana, 125060, India
Report incorrect details






































