
Led Bulb - High Illuminating Intensity, Low Power Consumption, Premium Quality Packaging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Cool White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 12W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 12W |
| Features | High intensity, Low consumption, Exceptional performance, Durable, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Amity Innovations has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Amity Innovations at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Manager
Ms. Tammy
Address
office number 9163/4, Multan Danda, PAHARGANJ, New Delhi, Delhi, 110055, India
led bulb in New Delhi
Report incorrect details










































