
Led Bulb - Long Life Led Technology, Enhanced Brightness And Elegant Housing Design
Price: 90.00 INR
(90.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
40
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 120x60 mm |
| Wattage | 7W-12W |
| Voltage | 220-240V |
| Base type | E27 |
| Lumen | 800-1000 lumens |
| Color temperature | 6500K |
| Features | Bright light, Long life, Beautiful housing, Energy efficient, 2 year warranty |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Our Packing of 100 and 500 pieces |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Mop | 40 |
| Moq | 40 |
| Price Type | fixed |
| Price | 90.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 200 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 40 |
| Minimum Order Quantity | 40 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bright Star Sales Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Bright Star Sales Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Amroha, Uttar Pradesh
Director
Mr. Yusuf
Address
Mohalla Nal, Near Bijnor Road, Amroha, Uttar Pradesh, 244221, India
Report incorrect details


































