
Led Bulb By Truelex Technologies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Material | Glass |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 9W |
| Features | Energy saving, Long life, Bright light, Easy installation, Durable, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Truelex Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Truelex Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Berhampur, Odisha
Proprietor
Mr. Netaji Patra
Address
3rd line, Dharma Nagar, Prem Nagar, Near Church Road, Berhampur, Odisha, 760002, India
Report incorrect details
































