
Lds Crystal
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Skayvon Electronics
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 20mm dia |
| Weight | 10grams |
| Voltage | 5VDC |
| Current | 10mA |
| Range | 5 meters |
| Accuracy | +/- 1cm |
| Features | Reliable sensor, Robust design, Long life, Easy install, Accurate readings, Cost effective, Durable material |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2005
GST NO
07AAPCS4447P2ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPCS4447P2ZG
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Gaurav Sharma
Address
MH-318, Rao Harnath Marg, Kapashera, New Delhi, Delhi, 110037, India
Report incorrect details
































