
Ldo
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Liquid LDO |
| Dominant Color | Black |
| Output Voltage | 5-24V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 6-36V |
| Operating Temperature | 0-70°C |
| Package Type | Bulk |
| Usage | Industrial applications requiring precise voltage regulation, such as power supplies or sensor circuits. |
| Features | Low dropout, Stable voltage, Efficient regulation, Compact size, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. L. SALES (INDIA) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Oil & Lubricants in bulk from S. L. SALES (INDIA) at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sanjay Bansal
Address
House No. 1/863, Phase-III, Riico Industrial Area, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
light diesel oil in Bhiwadi
Report incorrect details


































![Light Diesel Oil [LDO] for Burner](https://tiimg.tistatic.com/fp/1/005/311/light-diesel-oil-ldo-for-burner-350.jpg)


