
Ld Plastic Roll
Price: 115 INR / Kilograms
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
300 Kilograms
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Translucent |
| Diameter | 100-500mm |
| Width | 500-2000mm |
| Thickness | 10-100µm |
| Usage | Packaging, wrapping, and bundling applications |
| Core Diameter | 76mm |
| Features | Versatile packaging, Durable material, Cost-effective, Easy to use, Protective layer |
| Product Type | LD Plastic Roll, Other |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24CNBPB4915K1Z9
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CNBPB4915K1Z9
Wankaner, Gujarat
Proprietor
Mr Aarif Kadivar
Address
Survey No. 24 2, Plot No. 2, Shop No. 1 , Chandrapur National Highway, Wankaner, Gujarat, 363621, India
plastic rolls in Wankaner
Report incorrect details









































