
Ld Plastic Dana By Vraj Polymers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE/PP |
| Color | Multicolor |
| Form | Pellets |
| Density | 0.92 g/cm³ |
| Melt Flow Index | 2-5 g/10min |
| Usage | Bottles, toys, wires |
| Packaging | 25kg Bags |
| Features | Recyclable, Versatile, Durable, Cost-effective, High-quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VRAJ POLYMERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from VRAJ POLYMERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
GST NO
24AAMFV7547B1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAMFV7547B1Z1
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Kantibhai Patel
Address
Kothariya Solvent, Survey No 239, B/H M-Tech Industries, Gondal Road, Kotharia, Rajkot, Gujarat, 360062, India
plastic dana in Rajkot
Report incorrect details







































