
Ld Plastic Dana By G. L. Plastic
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Plastic Pellets |
| Color | Light Green |
| Material | LDPE |
| Shape | Cylindrical |
| Size Range | 2-5 mm |
| Density | 0.91 g/cm³ |
| Usage | Injection molding, extrusion, film blowing, and other plastic processing applications. |
| Packaging | 25kg bags |
| Features | High Quality, Cost Efficient, Reliable, Durable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Features -
best Quality material
cost Efficient
Higher Reliable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G. L. Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from G. L. Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Gurvinder Singh
Address
NO-l-66, Sec-1, DSIDC, Bawana Indl. Area, Delhi, Delhi, 110039, India
plastic dana in Delhi
Report incorrect details

































