
Ld Pipe Plant
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sm Engineering
In Stock
Product Specifications
| Primary Color | Blue |
| Production Capacity | Variable |
| Pipe Diameter Range | 10-100mm |
| Material | Steel |
| Power Requirement | 3-phase |
| Control System | PLC Based |
| Usage | Manufacturing LDPE pipes of various sizes and dimensions for diverse applications |
| Dimensions (LxWxH) | 10-20m |
| Weight | 5000-10000kg |
| Features | High quality, Durable design, Efficient operation, Easy maintenance, Versatile sizes, Optimal performance |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mohammad Aslam
Address
32, Opp. Power House, Sector C, Sawer Road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
pipe plant in Indore
Report incorrect details
































