
Fujitsu Lifebook Lh531 - Intel Core I3-2350m 2.3 Ghz, 14" Anti-glare Led Display, 750 Gb Hdd, 2 Gb Ddr3 Ram, Bluetooth 3.0, Integrated Wlan A/b/g/n, 6 Cell Battery, 1 Year Warranty - Dos
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Processor | Intel Core i3 |
| RAM | 2 GB DDR3 |
| Storage | 750 GB HDD |
| Display | 14" LED |
| Graphics | Intel HD Graphics |
| Operating System | DOS |
| Usage | General business tasks, document creation, , web browsing |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | Range 2-3 kg |
| Dimensions | Range 350-400 mm |
| Features | Portable computing, Reliable performance, Business productivity, Data processing, Integrated media |
Product Overview
Key Features
FUJITSU LIFEBOOK LH531-i3-2350
MADE IN GERMANY
INTEL CORE i3-2350M, 2.3 GHZ
2 GB DDR3
750 GB HDD
DVD SUPER MULTI
INTEL HM65 CHIPSET WITH INTEGRATED MOBILE INTEL HD GRAPHICS
14" ANTI-GLARE LED BACKLIGHT
CAMERA 1.3MPIX
INTEGRATED DIGITAL MICROPHONE
10/100/1000 MBITPS-LAN
INTEGRATED WLAN A/B/G/N
BLUETOOTH V3.0 + EDR
INTEL WIDI
4 IN 1 CARD READER SD/MS/MSPRO/MMC
INTEGRATED DIGITAL MICROPHONE
6 CELL BATTERY
INTERFACES VGA
HDMI
4 X USB 2.0
RJ 45 FOR LAN, AUDIO IN AND AUDIO OUT
1 YEAR WARRANTY / DOS
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANGAL ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from MANGAL ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
1984
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Gaurav
Address
No. 309, Shakuntala Building, 59, Nehru Place, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details


































