
Laparoscopic Trolley - Stainless Steel Frame, Adjustable Height, Multipurpose Storage | Ideal For Surgical Environments, Easy Mobility, Durable Design
Price: 47500.00 INR / Piece
(47500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Height | Approx. 150 cm |
| Regional Style | Other, Indian |
| Design | Other, Four Shelves, Open Frame |
| Dimension (L*W*H) | 90 cm x 50 cm x 150 cm |
| Specific Usage | Laparoscopic Surgery, Operation Theatre |
| General Use | Other, Medical Furniture |
| Furniture Type | Other, Laparoscopic Trolley |
| Material | Other, Stainless Steel |
| Metals Type | SS 304 Grade, Other |
| Folded | No |
| Function | Other, Instrument Storage, Equipment Mobility |
| Size | Standard Hospital Size |
| Weight | Approx. 30 kg |
| Maximum Loading | Approx. 80 kg |
| Feature | Other, Corrosion Resistant, Durable, Easy to Clean |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 7-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | KWALITY MEDE EXPORTERS |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Price | 47500.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KWALITY MEDE EXPORTERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hospital Furniture in bulk from KWALITY MEDE EXPORTERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ARQPS5660M1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ARQPS5660M1Z0
Coimbatore, Tamil Nadu
Marketing Manager
Mr. Sivakumar
Members since
6 Years
Address
B No. 10, Annai Sathya Nagar, P.B.S Road, Near Veerakeralam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641003, India
laparoscopy trolley in Coimbatore
Report incorrect details


























