
Ir Dome Camera Hd
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Dimensions | 100mm dia |
| Weight | 500g |
| Features | HD Video, IR Illumination, Compact Design, Easy Installation, Durable Housing |
Product Overview
Key Features
Features:
Effective performance
Compact size
Light weight
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Timetech Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Timetech Services at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ATVPS0536M1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ATVPS0536M1ZX
Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Anupam Kumar Shukla
Address
Plot no.D-233, Ganesh Nagar, Near Pandav Nagar Complex, Delhi, Delhi, 110092, India
dome cameras in Delhi
Report incorrect details









































