
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3 Inch Sony HAD CCD |
| Effective Pixels PAL | 500 x 582 |
| Effective Pixels NTSC | 510 x 494 |
| Resolution | 420TVL |
| S/N Ratio | More than 48dB |
| Min. Illumination | 0.1Lux/F1.2 |
| IR LED | n/a |
| White Balance | ATW |
| Video Output | CVBS |
| Input Voltage | 12v DC |
| Current | 120mA |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Lens | Vari-Focal 4-9mm |
| IRIS Control | Electronic |
| Usage | Security Surveillance |
| Features | High Resolution, Easy Install, Reliable Performance, Clear Speaker, Optimum Functionality |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Security Equipment from SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
75
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Director
Ms. Anita Arora
Address
Plot no- E 92 Ground Floor, Lajpat Nagar-1, New Delhi, Delhi, 110024, India
Report incorrect details
































