
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Security in hotels, offices, and institutes |
| Features | IR Illumination, Compact Design, Easy Install, Low Maintenance, Moisture Resistant, Superior Performance, Security Surveillance |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAHIL KOTHARI ENTERPRISES PVT LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SAHIL KOTHARI ENTERPRISES PVT LTD at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2009
GST NO
27AAUCS3079C1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAUCS3079C1ZZ
Baramati, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
C.E.O. and M.D.
Mr. Sahil S Kothari
Address
Vardhaman Capital, Suryanagari, Baramati, Maharashtra, 413102, India
dome cameras in Baramati
Report incorrect details































