
Ir Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Off-white |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Weight | 0.5kg |
| Image Sensor | CMOS |
| Usage | Surveillance in offices, malls, hotels, commercial and industrial areas |
| Features | Night vision, Wide angle, Compact design, Easy install, Durable casing, High resolution, Indoor/outdoor |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hidden Eye Techno Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Hidden Eye Techno Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AFMPD2299H1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AFMPD2299H1ZD
Ahmedabad, Gujarat
Name
Mr. Tejas T Desai
Address
107, First Floor, Alok-3, Above Tanman Bhajipav, Near Karnavati Mega Mall, Vastral, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382418, India
infrared dome camera in Ahmedabad
Report incorrect details









































