
Ir Dome Camera - Premium Quality Material, Versatile Specifications | Hassle-free Use, Efficient Performance, Comprehensive After-sales Services
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance in various environments; indoor and outdoor applications. |
| Standards Compliance | IP66 |
| Dimensions (approx.) | 100x100mm |
| Features | IR vision, Dome design, Wide angle, High resolution, Easy install, Reliable system, Superior quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Videe Com has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Videe Com at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
GST NO
27AFFPS5809F1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFFPS5809F1Z9
Nagpur, Maharashtra
Proprietor
Mr. Deepak Sonawane
Address
Above Maratha Mandir, Zansi Rani Square, Sitabuldi, ABOVE BANK OF INDIA, Nagpur, Maharashtra, 440012, India
dome cameras in Nagpur
Report incorrect details








































