
Ir Color Ccd Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 720p |
| IR Range | 20m |
| Power Consumption | 5W |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 1kg |
| Usage | Night vision security surveillance |
| Features | IR imaging, Color video, Weatherproof, Low power, Long life |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Gourabh Bagla
Address
3A/114, Hazra Road, Kolkata, West Bengal, 700026, India
color ccd camera in Kolkata
Report incorrect details

























