
Ir Camera (Cctv-7)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 24 |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance for homes and businesses |
| Dimensions | 150x80x70 mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Features | Night vision, IR illumination, High resolution, Durable casing, Easy installation, Wide application |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ETCO DIGITAL PRIVATE LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ETCO DIGITAL PRIVATE LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Nitesh Shelke
Address
142, Andheri Ind. Estate, Nr. Janki Centre Off, Veera Desai Road, Mumbai, Maharashtra, 400053, India
color ccd camera in Mumbai
Report incorrect details





































