
Ir Camera - Aluminum Housing, 10x5x7 Cm, Silver Color | 720p Resolution, Cmos Sensor, Fixed Lens, 12v Power Supply, Ip66 Rating, Security Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IR Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x5x7 cm |
| Weight | 1kg |
| IP Rating | 66 |
| Usage | Security surveillance, monitoring, and remote viewing. |
| Features | Infrared imaging, Night vision, High resolution, Secure monitoring, Remote viewing, Easy installation, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Stream solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Stream solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Name
Mr. Alagappaa Su
Address
No. 5, Dasar Street, Ganapathy, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
ir bullet camera in Coimbatore
Report incorrect details








































