
Ir Bullet Cctv Camera - High-performance Infrared Technology | Longer Service Life, Premium Components
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Lens | 3.6mm |
| Housing Material | Aluminum |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance, security monitoring,perimeter protection |
| Features | Night vision, High resolution, Weatherproof, Easy install, Remote view, Long range |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SPACE COMMUNICATIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SPACE COMMUNICATIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Prince Arora
Address
No. B-X, 812, C.M.C Chowk, Near Chevi Patshahi Gurudwara, Ludhiana, Punjab, 141008, India
cctv bullet camera in Ludhiana
Report incorrect details






































