
Ir Bullet Camera - Metal Housing, 1080p Resolution, 3.6mm Lens, Black Color | Clear Image, Durable, Night Vision, Reliable, Easy Install
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
H. V. Communication
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| IR LEDs | 30+ |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Weight | 500g |
| Lens | 3.6mm |
| Usage | Surveillance in offices, homes, restaurants, hotels, banks |
| Features | High Resolution, Night Vision, Easy Install, Reliable, Durable, Clear Image, Long life, Wide Angle |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, H. V. Communication Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from H. V. Communication Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
17
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCH2519N1ZG
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCH2519N1ZG
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vipin Mittal
Address
Plot No. 94, Ist Floor, Savitri Nagar, Near Malviya Nagar New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details






























