
Ir Bullet Camera - High-quality Material, Night Vision Capability | Color Images By Day, Black-and-white In Total Darkness
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance, security monitoring, perimeter protection in various settings. |
| Dimensions | 100 x 80mm |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temp | -10°C to +50°C |
| Features | Night vision, Color images, IR operation, Durable design, High quality, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dee Ess Corp has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Dee Ess Corp at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Partner
Mr. Dipankar Mitra
Address
Ab 133, saltlake sector-1, ground floor near pnb fari, Kolkata, West Bengal, 700064, India
ir bullet camera in Kolkata
Report incorrect details








































