




Ir Blaster Smart Universal Remote Control - Color: Black
Price: 2810.76 INR / Piece
(2382.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2810.76 INR / Piece
Weight :
20.00 Gram
1 Pack Contains :
5
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Color | Black, Coverage 360 deg |
| Type | Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Control Distance | 15-20 in the line of sight IR Meter (m) |
| Working Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Input Power | 220 Volt (V) |
| Frequency (MHz) | 50 Hertz (HZ) |
| Warranty | Available |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Shipping Type | actual |
| Moq | 30 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 150 |
| Brand Name | eti |
| MRP | 2810.76 INR |
| Packsize | 5 |
| Pkg Box Breadth | 4.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 2.40 cm |
| Price | 2382.00 INR (Approx.) |
| Weight | 20.00 Gram |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 4.40 cm |
| Mop | 30 |
| Color | Black, Coverage 360 deg |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
Company Details
Eleph Tech Innovation Hub Private Limited
Welcome to the future of living! With smart home technologies,Explore cutting-edge smart home tech with unbeatable features, making your life comfortable and secure. you’re not just upgrading your house, you’re enhancing your lifestyle. Imagine a home that anticipates your needs, responds to your commands, and creates a seamless living environment tailored to you.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
150
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCE1361N1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCE1361N1ZI
Gurugram, Haryana
Marketing Head
Mr Manisha Gupta
Members since
2 Years
Address
First Floor, Plot No-88b, Phase-5, Udyog Vihar, Dundahera Village, Gurugram, Haryana, 122016, India
Report incorrect details

































