
Iphone Waterproof Coating
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
E-coat
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 30x40x50 cm |
| Material | Plastic, Metal |
| Power | 220V |
| Weight | 25kg |
| Coating Speed | Variable |
| Capacity | 10-20 items |
| Warranty | 1 year |
| Features | Durable Coating, Easy Operation, Uniform Coating, Cost-effective, High-quality, Fast Processing, Reliable machine, Consistent results |
| Payment Terms | Others |
| Main Export Market(s) | South America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, Asia, North America, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Veerbhadra
Address
G- 5 Sanatan Plaza, behind Royal Arcade, Near Sarthana Jakatnaka, Surat, Gujarat, 395006, India
dip coating machine in Surat
Report incorrect details































