
Iphone Usb Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Plug Type | European |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 40x40x25 mm |
| Usage | Charges iPhones via USB port |
| Compliance | CE |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Easy use, Safe charging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EMPATHY GRANITE PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from EMPATHY GRANITE PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Managing Director
Mr. Mehmet Gul
Address
8-2-684/1/A, Mustafa Majiol Lane, Road No-12, Banjara Hills, Hyderabad, Telangana, 500034, India
usb charger in Hyderabad
Report incorrect details


































