
Iphone Rc Helicopter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Item No | SX28046 |
| Product Size | 20x4.5x11.5 cm |
| Gift box size | 26x14.5x7.5 cm |
| Carton size | 61x28x50 cm |
| CBM | 0.085 cm3 |
| Quantity/Carton | 24 pcs |
| Charging Time | 40 minutes |
| Flight Time | 9 minutes |
| Control Distance | 10M |
| Material | Alloy |
| Color | Purple |
| Usage | iPhone controlled flight |
| Features | iPhone control, 3-channel gyro, Infrared control, Easy operation, Long flight time, Durable design |
Product Overview
Key Features
Item No: SX28046
Description: Iphone control 3 ch gyro infrared remote control helicopter
Packing: colour box
Product Size: 20A 4.5A 11.5cm
Gift box meas: 26x14.5x7.5cm
Carton meas: 61*28*50
CBM: 0.085cm3
Q'ty/Ctn: 24pcs
Charging time: about 40minutes
Flying time: up 9minutes
Control distance: up 10M
Material: Alloy
Colour:blue/green/yellow/red/purple
1*20'GP: 7608pcs
1*40'HQ: 18912pcs
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shantou Huangxing toys Co.,ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Educational Toys & Games in bulk from Shantou Huangxing toys Co.,ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Shantou, Guangdong
Name
Horace Chen
Address
Building F,Region C,Meixin industry zone,2nd fengxin road,Chenghai,shantou,Guandong,China Shantou, Guangdong, 515800, China
rc helicopter in Shantou
Report incorrect details













