
Ipc Mini Air Cooler - Metal, 19.4*13.4*23 Inch Dimensions | 20 Ltr Water Tank, Manual Cleaning, Efficient Exhaust Fan
Price: 5000.00 INR
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Fan Size | 10" |
| Pump Type | Submersible |
| Dimensions | 19.4"x13.4"x23" |
| Pad Thickness | 2" |
| Material | Metal |
| Features | Cooling, Efficient, Portable, Compact, Durable, Affordable, Submersible pump |
| Power Source | Electrical |
| Cleaning Method | Manual |
| Energy Efficiency Rating | aoe<<aoe<<aoe<<aoe<<aoe<< |
| Dimension (L*W*H) | 19.4"*13.4"*23"* Inch (in) |
| Water Tank | 20 ltr |
| Fan Type | Exhaust Fan |
| Power Supply | AC |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 days within order Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | packing in the box |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | AN ISO 9001:2008 CERTIFIED |
| Stock Quantity | 55 |
| Brand Name | GOLDEN ENGINEERING WORKS |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Specification
10" Exhaust fan
Pump Submersible
Size 19.4"*13.4"*23"*
with honey comb pad
( 2" on three side
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1982
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AAQPG5341L1ZM
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
AN ISO 9001:2008 CERTIFIED CO.
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAQPG5341L1ZM
Mansa, Punjab
Managing Director
Mr. Rajan Gogna
Address
Talwandi Road, Vill Gehle, Mansa, Punjab, 151505, India
metal air coolers in Mansa
Report incorrect details
































