
Verbatim Bluetooth 5.2 Stylus Pen - Tilt Sensitivity, Palm Rejection | Magnetic Attachment, Multi-function Button, Durable, Compatible With Ipad 2018+
Price: 13000.00 INR / Piece
(13000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
20999.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | Durable |
| Type | STYLUS PEN |
| Style | PENS |
| Size | 6 |
| Quantity | 1 Pieces |
| Shape | Square |
| Use | NEW |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Packaging Details | 6x4x3.Carton Box. |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | YES |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 30 |
| Currency | INR |
| Weight | 100.00 Gram |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 3.00 cm |
| MRP | 20999.00 INR |
| Shipping Type | free |
| Packsize | 1 |
| Price | 13000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 6.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 3.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | VERBATIM |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
* Compatible with iPad 2018 or later models
* Supports Tilt Sensitivity with high precision
* Supports Palm Rejection to prevent accidental screen touch
* Magnetic Attachment for easy storage & prevent it from failing off
* Multi-function button
* Brand : VERBATIM
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SWARA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Stationery Items from SWARA ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
3
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BPYPG3441K1ZD
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BPYPG3441K1ZD
Virar, Maharashtra
Manager
Mr. Chandrakant
Address
Shree Siddhi-2 Chs, Room No 105, Sant Nagar, Manvel Pada, Virar-E, Near Chaitanya Hospital, Virar, Maharashtra, 401305, India
Report incorrect details
































