
Indori Sev
Price: 10.00 INR / Pack
(10.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Grade | Premium |
| Protein (%) | 12g (per 100g approx.) |
| Carbohydrate | 55g (per 100g approx.) |
| Fat | 26g (per 100g approx.) |
| Product Type | Namkeen |
| Product Name | Indori Sev |
| Main Product Material | Gram Flour (Besan) |
| Processing Type | Fried |
| Texture | Crunchy |
| Taste | Other, Spicy and Savory |
| Quantity | 1 Pack |
| Weight | 200 gm |
| Shelf Life | 6 Months |
| Feature | Crispy and Crunchy with authentic Indori flavor |
| Size | Regular |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 100 |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Price | 10.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Mop | 100 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 500 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
350
Establishment
1998
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23ABGFA4439G1ZP
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23ABGFA4439G1ZP
Indore, Madhya Pradesh
marketing head
Mr Sushil Sharma
Members since
1 Years
Address
394/1/2, Limbodagari, Tehsil - Hatod, Indore, Madhya Pradesh, 453111, India
sev puri in Indore
Report incorrect details





























