


Indoor Vcb Panel - Features: Good Quality
Price: 330400.00 INR / Piece
(280000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
330400.00 INR / Piece
Weight :
800.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Rated Current | 3000 A Ampere (amp) |
| Way | 2 |
| Material | Mild Steel |
| Rated Voltage | 30kv Volt (V) |
| Frequency (MHz) | 50 Hertz (HZ) |
| Phase | Three phase |
| Warranty | 1 Year |
| Features | good quality |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Sample Available | No |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Weight | 800.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Price | 280000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 650.00 cm |
| Stock Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| MRP | 330400.00 INR |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 1800.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 2250.00 cm |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BHQPN3688H1ZJ
Payment Mode
Wallet & UPI, Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BHQPN3688H1ZJ
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Jitender Sharma
Members since
2 Years
Address
B-12/59, Site 4, Link Road, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
indoor vcb panel in Ghaziabad
Report incorrect details





















