
Indoor Trampoline - Heavy Duty Steel Frame, 130kg Max Weight, Red Color | Safe Jumping For Kids & Adults, Indoor/outdoor Use, Impact Absorption
Price: 8258.82 INR / Unit
(6999.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
9999.00 INR / Piece
Weight :
12.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Indoor Trampoline |
| Dominant Color | Red |
| Maximum Weight | 130 kg |
| Recommended Age | 3+ |
| Material | Steel/Fabric |
| Frame Type | Heavy Duty |
| Springs | Galvanized |
| Usage | Indoor and outdoor recreational jumping for children and adults. |
| Features | Safe jumping, Indoor/Outdoor, Heavy duty, Long lasting, Kids & adults, Impact absorption |
| FOB Port | New Delhi |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Cardboard Packaging |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | MSME |
| MRP | 9999.00 INR |
| Price | 6999.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 28.00 cm |
| Pkg Box Height | 22.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 105 |
| Pkg Box Length | 796.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Weight | 12.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | GANESH SKY BALLOON |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
[PERFECT TRAMPOLINE FOR INDOOR & OUTDOOR USE ] - RECOMMENDED AGE is 3 years and above (Maximum user weight: 130Kg) HEAVY DUTY - BabyGo Trampoline is built with heavy duty steel frame and base to prevent trampoline from tipping over! The Heavy-Duty Galvanized Springs are built for longer lasting play!
Company Details
Ganesh Sky Balloon
Ganesh Sky Balloon We are the only manufacturer of advertising sky balloons. We are providing all types sky balloons, sky balloons for brand promotions. If you want company promotion and any type promotion by sky balloons so Ganesh Sky Balloon is good option for you because we are giving good services of sky balloons with sky balloon installation all over country. We are using premium quality PVC materiel. Which is 100% puncher less materiel.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1997
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ASUPS1475R1ZI
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ASUPS1475R1ZI
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Surender Singh Prajapati
Members since
15 Years
Address
D-1/155, Aman Vihar, Near Budh Bazar Road, Street No. 7, Sultanpuri, Delhi, Delhi, 110086, India
Adventure Sporting & Trekking Goods in Delhi
Report incorrect details










