
Indoor Speed Dome Camera - High Resolution, Compact Design | Easy Installation, Versatile For Domestic And Industrial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Varifocal |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor surveillance, security monitoring, domestic and commercial applications |
| Power Supply | 12VDC |
| Dimensions | 150x150mm |
| Weight | 1.5kg |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Easy Installation, Compact Design, Indoor Use, Wide Coverage |
Product Overview
Key Features
Salient Features:-
* Easy installation
* Compact designs
* High Resolution
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI VARI TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SRI VARI TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Chief Executive
Mr A V R Srikanth
Address
No.- 180, Abhilasha Flats, D-18, AVM Avenue 2nd Street, Near Chanda Mall, Opp. Vembuliamman Koil, Chennai, Tamil Nadu, 600092, India
speed dome camera in Chennai
Report incorrect details








































