
Indoor Panel Led Lights - Aluminum, 150mm, 6500k | Energy Efficient, Long Lifespan, Bright Light, Easy Install, 5000lm, Eco-friendly, Durable Design, 50w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 150mm |
| Wattage | 50W |
| Lumens | 5000lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 50000hrs |
| Input Voltage | 220V |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable design, Cost saving, Eco-friendly |
| Product Type | Indoor Panel Led Lights |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | packed in boxes |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Electric World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Electric World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CLGPM2791B1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CLGPM2791B1ZA
Surat, Gujarat
Name
Mr. Usama Mirza
Address
Shop No. 1, Kamalgali Corner, Opp. Jumma Masjid, Chowk Bazar, Surat, Gujarat, 395003, India
indoor led light in Surat
Report incorrect details


































