
Vinayank Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Length | 6m |
| Pressure rating | 10 bar |
| Color | Black |
| Standard | IS 4984 |
| Usage | Water supply, drainage systems and irrigation systems |
| Features | Durable pipes, High strength, Cost effective, Rugged design, Fine finish |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AFLPD8563R1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AFLPD8563R1ZK
Alwar, Rajasthan
Proprietor
Mr Vikas Modi
Address
G-1/119, Riico Industrial Area, Behror, Alwar, Rajasthan, 301701, India
industrial hdpe pipe in Alwar
Report incorrect details






































