
Ezzi Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 5-12 m |
| Usage | Water supply, irrigation, drainage |
| Standards | IS 4984 |
| Features | Durable pipes, High quality, Cost effective, Reliable supply, Wide range |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ezzi Hardware has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Ezzi Hardware at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AFUPD2934D1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AFUPD2934D1ZO
Chennai, Tamil Nadu
PROPRIETOR
Mr. Dawood Hirani
Address
36/1, Sembudoss St, Parrys, Chennai, Tamil Nadu, 600001, India
hdpe water pipe in Chennai
Report incorrect details








































