
White And Blue Hdpe Pipe Plant
Price: 850000.00 INR
(850000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
850000.00 INR / Unit
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White And Blue |
| Power Source | Hydraulic |
| Surface Treatment | Painted |
| Production Capacity | 5-10 Kg/hr |
| Usage & Applications | For Industry |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 3 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Export Market(s) | Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | R. D. ENGINEERING WORKS |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 850000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| MRP | 850000.00 INR |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Max Quantity | 10 |
| Color | White And Blue |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
MANUFACTURE OF PVC GARDEN PIPE PLANT,PVC BRAIDED HOSE PLANT,PVC SUCTION HOSE PLANT,LLDPE DELIVERY KISSAN PLANT,TUBING PLANT,Nylon tube plant,pu tube plant,hdpe pipe plant
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
1989
Working Days
Monday To Friday
GST NO
07ABRPL3891J1ZZ
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABRPL3891J1ZZ
Delhi, Delhi
Manager
Mr Sanjeev
Members since
17 Years
Address
J 2848 & E652, DSIDC Industrial Park, Narela, Delhi, Delhi, 110040, India
hdpe pipe plant in Delhi
Report incorrect details


































