




Hdpe Pipe Grinding Machine - Automatic Grade: Semi-automatic
Price: 64900.00 INR / Piece
(55000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
64900.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 400 Kg/hr |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Dimension (L*W*H) | 18 X 18 Inch (in) |
| Warranty | 6 Months |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Brand Name | AIMS ENTERPRISE |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| Price | 55000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Weight | 500.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 80.00 cm |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 80.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| MRP | 64900.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABYFA3633L1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABYFA3633L1Z0
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Jaydeep Patel
Members since
3 Years
Address
Plot No. G1092, Shed No 2, Opp. Ishan Machine, Metoda, Rajkot, Gujarat, 360021, India
hdpe pipe machine in Rajkot
Report incorrect details


































