
Hdpe Pipe - Premium Quality, Damage-proof Design For Efficient Water Transport | Ideal For Submersible And Jet Pumps
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 100-500m |
| Color | Black |
| Usage | Water supply, irrigation, submersible pumps |
| Standard | IS 4984 |
| Features | Durable, Lightweight, Water transport, Cost-effective, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Super Pipe Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Super Pipe Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
proprietor
Mr. Firoj Khan
Address
3-B, Sector F, Sanwer Road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
hdpe pipe machine in Indore
Report incorrect details





























