
Hdpe Electrofusion Reducer - Hdpe Material, Galvanized Surface Treatment | Reliable Reducing Coupler For Efficient Connections
Price: 150.00 INR / Piece
(150.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
150.00 INR / Piece
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Standard | Other |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 75000 Per Month |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Domestic Market | South India |
| Returnable | No |
| Mop | 1000 |
| Shipping Type | free |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5000 |
| MRP | 150.00 INR |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | SUDARSHAN PIPES EXTRUSIONS PRIVATE LIMITED |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Price | 150.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
110
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAZCS3817R1Z1
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAZCS3817R1Z1
Bengaluru, Karnataka
Director
Mr Arvind Salampuria
Address
NO.397, Sudarshan Pipes Stage-1, Sompura Industrial Area, Dabaspet,Tumkur Road, Rural, Bengaluru, Karnataka, 562111, India
hdpe coupler in Bengaluru
Report incorrect details

































