
Hdpe Granule - Raw Material 5000s, 8010, E308, E808 | High-quality Resins For Diverse Industrial Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Density | 0.95 g/cm³ |
| Melt Flow Index | 1-10 g/10min |
| Form | Granules |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Injection molding, blow molding, extrusion |
| Features | High Density, Durable, Versatile, Moldable, Recyclable |
Product Overview
Key Features
Currently , we need these types:(raw new)
PP i raw materiali 1102k , 030SG, H30TR, H30GP,H503
HDPE: 5000S , 8010 , E308, E808
We sincerely hope to establish long-term business relation with you.
Please give us your best price based on these types.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, wulian has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Raw Material in bulk from wulian at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Qingdao, Shandong
Name
Mrs. Mary Ma
Address
null Qingdao, Shandong, 266000, China
hdpe granules in Qingdao
Report incorrect details































