
Hdpe Electrofusion Equal Tee - Application: Plumbing Pipe
Price: 153.40 INR / Piece
(130.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
153.40 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Application | Plumbing Pipe |
| Color | Black |
| Features | Strong, Durable |
| Usage | Plumbing Pipe |
| Material | HDPE |
| Product Type | Tee |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 3000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | BOX |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Weight | 100.00 Gram |
| Mop | 20 |
| Currency | INR |
| Brand Name | AR INDUSTRIES |
| Pkg Box Height | 6.30 cm |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| Price | 130.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| MRP | 153.40 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Black |
| Product Unit | 20 Piece/Pieces |
| Moq | 20 |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Breadth | 12.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| Minimum Order Quantity | 20 |
Product Overview
Key Features
| Size | 63MM - 315MM |
| Material | HDPE VIRGIN |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| I Deal In | New Only |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipe Fittings in bulk from AR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09KISPS9128D1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09KISPS9128D1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Arunesh Singh
Address
Plot No. A-37, Ground Floor, Near Jal Ghar, Sector- 5, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
hdpe pipe tee in Noida
Report incorrect details
























