
Hdpe Dom Jars
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Capacity | 50-250ml |
| Diameter | 50-100mm |
| Height | 60-120mm |
| Lid Type | Dome |
| Usage | Cosmetics, pharmaceuticals, food storage, chemical storage |
| Features | Durable, Resealable, Versatile, Lightweight, Chemical resistant |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Poonam Packaging has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Poonam Packaging at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dehradun, Uttarakhand
Proprietor
Mr. Navneet Ali
Address
Plot No1011/2, Camp Road, Near Spice Hotel, Selaquie, Dehradun, Uttarakhand, 248197, India
hdpe jars in Dehradun
Report incorrect details







































