
Hdpe Cans - Color: White
Price: 247.80 INR / Piece
(210.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
300.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Type | Cans |
| Material | HDPE |
| Hardness | Rigid |
| Size | Comes in various sizes |
| Payment Terms | Cheque, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard |
| Moq | 500 |
| Min Quantity | 500 |
| Pkg Box Breadth | 19.00 cm |
| Shipping Rate | 20.00 |
| GSTIN | 18% |
| Max Quantity | 50000 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Brand Name | AMRUTDHARA JUGS |
| Color | White |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 300.00 INR |
| Returnable | No |
| Price | 210.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 500 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 50000 |
| Pkg Box Length | 23.40 cm |
| Pkg Box Height | 30.90 cm |
| Mop | 500 |
| Shipping Type | order_percent |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
Product Overview
Key Features
Leak resistance.
Made by crack resistance material.
Light weight.
Delivered with in committed time frame.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNITY POLY BARRELS PVT LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from UNITY POLY BARRELS PVT LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACU1918N1Z2
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACU1918N1Z2
Pune, Maharashtra
Manaing Director
Mr Ankit Surkutwar
Address
Office No - 13, 4th Floor, Symphony C Building, Opp Symphony Hotel, Range Hills Road, Ashok Nagar, Pune, Maharashtra, 411007, India
Report incorrect details



























