
Hdpe Barrel - High-density Polyethylene, Durable And Affordable Solution For Various Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Capacity | 200 Liters |
| Diameter | 580 mm |
| Height | 900 mm |
| Weight | 10 kg |
| Color | Blue |
| Features | Durable, Reliable, Chemical resistant, Lightweight, Stackable, Easy to clean, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ami Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Drums & Barrels in bulk from Ami Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABMPJ8187A1ZM
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABMPJ8187A1ZM
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Amit Jobalia
Address
Plot No. C-201, Sarthi, Samrajya Flat, Fatehgunj, Vadodara, Gujarat, 390002, India
hdpe barrels in Vadodara
Report incorrect details
































