
Hdhmr Door
Price: 1125.00 INR / Square Foot
(1125.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
53
In Stock
Product Specifications
| Lock handle Position | Standard, Other |
| Open Style | Swing |
| Surface Materials | HDHMR Board |
| Infilling | Other, Solid Core |
| Application | Interior |
| Color | White |
| Accessories | Handle Lock |
| Leaf Thickness | 30mm |
| Material | Other, HDHMR (High Density High Moisture Resistant) |
| Function | Decorative and Functional |
| Wood Type | other, Engineered Wood |
| Frame Material | Other, Wood |
| Window Type | None, Other |
| Type | Single, Other |
| Glass Size | None |
| Frame Thickness | Standard |
| Door Type | Other, HDHMR Door |
| Surface Finishing | Other, Matte Finish |
| Size | Standard Door Size (e.g. 80x210 cm) |
| Thickness | 30mm |
| Design | Modern Panel Design |
| Stock Quantity | 265 |
| Mop | 53 |
| Price | 1125.00 INR (Approx.) |
| Color | White |
| Brand Name | Jai Bhagwati Door |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Moq | 53 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 53 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 53 |
| Minimum Order Quantity | 53 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CQSPS3862A1ZI
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CQSPS3862A1ZI
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jai
Address
Khasra No. 100 \1\2, Swarn Park, Village Mundka, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details

































